۱.۲ دکل‌های خودایستا سه پایه

۲ دکل‌های مهاری
۳ دکل‌های تک‌پایه

دکل‌های مخابراتی دکل‌هایی هستند که برای مقاصد مخابراتی از قبیل نصب دیش‌های ماکروویو، آنتن‌های رادیو، آنتن‌های موبایل، آنتن‌های بیسیم و... استفاده می‌شود
انواع دکل‌های مخابراتی
دکل‌های خودایستا

دکل‌های خودایستا اصطلاحاًْ به دکل‌هایی گفته می‌شود که دارای ۳ یا ۴ پایه بوده و پایه‌ها با اعضای خرپائی به هم متصل می‌شوند.
دکل‌های خودایستا چهارپایه
دکل چهارپایه خودایستا در منطقه سیاه‌بیشه آمل.

این نوع دکل‌ها به صورت چهار پایه بوده که معمولاًَ تمام قطعات دکل از نبشی ساخته می‌شود که بوسیله پیچ و مهره به یکدیگر متصل م یشوند. این دکل‌ها برای بارهای زیاد و معمولاً برای ارتفاع‌های بلند تر از ۲۴ متر استفاده می‌شود.
دکل‌های خودایستا سه پایه

دکل‌های خودایستا سه پایه دکل‌هایی هستند که به صورت مشبک بوده و دارای سه پایه می‌باشد. پایه‌ها اکثراًَ از لوله و اعضای داخلی به صورت خرپائی از نبشی ساخته می‌شود. در ساخت پایه‌ها از نبشی، نبشی ۶۰ درجه، میل گردهای توپر، پرفیل‌های خمکاری شده و... نیز استفاده می‌شود. اعضای داخلی (بریس‌ها) از نبشی، لوله، میلگرد ساخته می‌شود. این نوع دکل‌ها برای نصب آنتنهای ماکروویو، آنتنهای موبایل و بیسیم استفاده می‌شود.
دکل‌های مهاری

دکل‌های مهاری به دکل‌هایی گفته می‌شود که بوسیله سیم مهار به زمین یا تکیه گاه دیگری مهار گردد.

این نوع دکل‌ها به دلیل وزن پایین و سبکی وزن مزیت دارد و در مکان‌هایی که فضا به قدر کافی موجود باشد استفاده می‌گردد. اغلب در شبکه تلفن همراه، رادیو و بیسیم و شبکه‌های رایانه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این دکل‌ها قابلیت نصب در پشت بام منازل و ادارات را داشته علاوه بر اینکه ارتفاع ساختمان به بلندی محل نصب آنتن‌ها کمک کرده در مناطق شهری مزیت فراوانی دارد.

این نوع دکل‌ها در صورتی که روی زمین نصب گردد نیاز به فضای زیادی جهت نصب سیم مهارها دارد. به خاطر سبکی وزن، بهای این دکل‌ها کمتر از دکل‌های دیگر بوده و نصب آنها ساده و کم هزینه‌است. این دکل‌ها بسته به ابعاد و نوع ساخت به جند دسته تقسیم می‌شوند از انواع آن می‌توان به دکل‌های سری G اشاره کرد که با انواع G۲۵، G۳۵، G۴۵ تولید می‌شوند این دکل‌ها به صورت سه ضلعی و به صورت سکشن‌های سه متری که پایه‌ها از لوله نمره ۳ بوده که به وسیله میل گردهای نمره ۸ یا ۱۰ به صورت خرپائی به هم متصل می‌شود این دکل‌ها ابتدا توسط کارخانه دکل سازی ROHN کانادا تولید می‌شده که اکنون در بعضی مواقع با نام این کارخانه شناخته می‌شوند. این نوع از دکل‌های مهاری با باربری بسیار کم بوده و تنها برای نصب آنتن‌های بی سیم و یا دیش‌های کوچک اینترنت استفاده می‌گردد. عدد مقابل G نشان دهنده عرض قاعده بخش‌ها به سانتیمتر می‌باشد. این دکل‌ها به دلیل سبکی بیشتر در پشت بام‌ها نصب می‌شوند و در هر ۹ متر به وسیله سیم مهار از سه جهت مهار می‌شوند.
دکل‌های تک‌پایه
دکل ۳۰ متری تک‌پایه شهرک اندیشه تهران با کاربریGSM شهری

دکل‌های تک‌پایه یا مونوپل به دکل‌هایی گفته می‌شود که به صورت تک‌پایه باشد. این دکل‌ها با مقاطع چند وجهی ساخته می‌شود.

این نوع دکل‌ها بر روی یک پایه استوار بوده و لنگر زیادی در پای دکل وجود دارد. لرزش این دکل‌ها به تناسب بقیه دکل‌ها بیشتر می‌باشد. این نوع دکل‌ها با توجه به فضای کمی که اشغال می‌کنند مد نظر قرار گرفته و در محیط‌های شهری که زمین از ارزش بالائی برخوردار است استفاده می‌شود. ظرفیت باربری آنها محدود بوده و در اکثر مواقع تنها برای شبکه موبایل استفاده می‌شود. این دکل‌ها تنها با جرثقیل نصب می‌شود بنا بر این در محلی باید نصب شود که امکان حرکت و نصب با جرثقیل وجود داشته باشد.
دکل‌های بازتابی

دکل‌های بازتابی یا پسیو رفلکتور دکل‌هایی هستند که به صورت آینه امواج رادیوئی را منعکس می‌کنند. در مناطقی که به دلیل عوارض طبیعی مانند کوه دکل‌ها برای انتقال امواج دچار مشکل شوند برای دور زدن کوه از این نوع دکل‌ها استفاده می‌کنند. این نوع دکل‌ها دارای پنل بزرگی بوده که زاویه آن قابل تنظیم می‌باشد.
طراحی دکل

مبنای طراحی دکل‌ها بر اساس بار ناشی از باد خواهد بود. البته باید مقاومت و تغییرشکل آن برای بارهای ناشی از زلزله نیز کنترل گردد. در طراحی دکل‌ها از آئین‌نامه‌ها و استانداردهای متعددی به شرح ذیل استفاده می‌شود.

    آئین نامه ۲۸۰۰ ایران
    آئین نامه فولاد AISC
    استاندارد طراحی دکل‌های مخابراتی EIA-RS-۲۲۲-F

ساخت دکل

دکل‌ها به صورت قطعات پیش ساخته قابل مونتاژ ساخته می‌شوند. متریال استفاده شده اغلب از آهن نوع ST۳۷ و در برخی قطعات برای مقاومت بیشتر از نوعST۴۴ یاST۵۲ استفاده می‌شود. قطعات دکل پس از ساخت جهت جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی گالوانیزه گرم می‌شود. پیچ و مهره‌های دکل‌ها اغلب از نوع پیچهای مقاوم A۳۲۵ یا معادل آن گرید ۸٫۸ بوده و به صورت گالوانیزه گرم استفاده می‌شود.
پی

مبنای طراحی فونداسیون‌های دکل‌های مخابراتی جهت لهیدگی و واژگونی استوار است. در استاندارد EIA-RS-۲۲۲-F برای فونداسیون‌ها حداقل عمق طی فرمول‌هائی تعریف شده با توجه به اینکه دکل‌ها در برابر وزش باد مستعد واژگونی هستند مقرون به صرفه‌ترین نوع فونداسیون‌ها فونداسیون‌های عمقی می‌باشد. که در دکل‌های خودایستا بدلیل بروز کشش در یکی از پایه‌ها به صورت پاشنه‌ای و در دکل‌های مونوپل بدلیل بروز گشتاور زیاد در پای دکل به صورت شمعی طرح می‌شود.

در زمین‌های سنگی به دلیل مشکلات حفاری فونداسیون‌ها به صورت سطحی و گسترده طرح می‌شود که به دلیل وزن بالای خود بتواند گشتاور ناشی از واژگونی را تحمل کند.
سیستم روشنائی

با توجه به گسترش ارتفاع سازه های مسکونی و غیر مسکونی موجود در شهرها و علی الخصوص در اطراف فرودگاه ها،سازمان هواپیمایی کشوری (ایکائو)مجموعه قوانینی در این خصوص وضع نموده و استفاده از چراغ های هشدار دهنده در این اماکن رااجباری کرده است[1]. چراغ های دکل کار اطلاع رسانی به انواع هواپیما و هلی کوپتر و آگاه سازی خطر را در مناطق شهری و غیر شهری انجام میدهند. مشخصات فنی اجزاء کلی سیستم چراغ دکل: در حال حاضرروشنایی های نصب شده بر روی انواع دکل های مخابراتی و انتقال نیرو که بر حسب دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری (ایکائو) مورد استفاده قرار میگیرند ، عموما به دو دسته برقی و یا خورشیدی تقسیم میگردند. 1- چراغ دکل برقی: در این نوع چراغ انواع لامپ های موجود در بازار استفاده میگردد.لامپ های رشته ای ، لامپ های LED ، لامپ های Power LED و سایر نمونه های مشابه.منبع تغذیه همه آنها جریان برق شهر و با ولتاژ 220 ولت میباشد.در این میان برخی سایت های مخابراتی از چراغ هایی با جریان 48 ولت نیز استفاده مینمایند. در اکثر چراغ های برقی اجبارآ باید از فتوسل های چدنی بزرگ استفاده گردد و همچنین سرقت و خرابی کابل و هزینه های تحمیلی بابت اصلاح و تعمیر آنها ، استفاده از این نوع چراغ را بسیار کاهش داده است. 2- چراغ دکل با منبع تغذیه خورشیدی: با گسترش استفاده از انرژی خورشیدی در کشورهای مختلف ، استفاده از چراغ دکل خورشیدی بعلت قیمت بسیار اقتصادی ، عدم نیاز به کابل و هزینه های مترتب بر آن و سهولت کارکرد آن مورد استقبال بسیار قرار گرفته است بطوریکه در حال حاضر شرکت رایتل بر روی تمامی دکل های خود از این نوع چراغ استفاده میکند. در این نوع چراغ دکل از پانل های سولار بعنوان جاذب انرژی خورشیدی استفاده شده و با استفاده از باتری جهت ذخیره سازی انرژی و همچنین سنسورهای مادون قرمز به جای فتو سل و لامپهای LED بعنوان منبع روشنایی استفاده میگردد. اکثر چراغ های دکل خورشیدی بصورت چشمک زن بوده که این امر باعث کاهش قابل توجه انرژی ذخیره شده در باتری میگردد. 3-چراغ های دکل مورد استفاده می باید دارای گواهی حفاظت محیطی (IP) با متوسط حفاظت 55 باشند. 4- استفاده از بلور یا شیشه بعنوان طلق چراغ به علت عیوب فراوان مانند سنگینی بیش از حد ، شکستگی آسان و خطرات ناشی از سقوط احتمالی آنهاجای خود را به استفاده از طلق های پلی کربنات خود رنگ و نشکن داده که دارای عمر حداقل هفت ساله بوده و در مقابل تغییرات آب و هوایی بسیار مقاوم میباشند. 5- بدنه چراغ دکل باید از جنس فلز بوده که استفاده از چدن بعلت وزن زیاد و خاصیت شکنندگی خیلی بالا و استفاده از آلومینیوم نیز بعلت خاصیت انتقال حرارتی بسیار بالای این فلز و ترد بودن آن عملا جای خود را به فولاد داده است.استفاده از رنگ مناسب با قدرت پوشش بالا از موارد مورد لزوم چراغ های دکل میباشد. 6- سایر مشخصه های چراغ های دکل میباید بر اساس دستورالعمل های ایکائو صورت پذیرد.

[1]انکس 14 ایکائو
سیستم برقگیر

سیستم برقگیر یا به عبارتی سیستم زمین به سیستم دریافت بار الکتریکی رعد و برق و انتقال آن به زمین می‌باشد تا از آسیب رساندن به آنتنها و متعلقات دیگر جلوگیری به عمل آید
انواع دکل‌های مخابراتی

    ۱.۱ دکل‌های خودایستا
        ۱.۱.۱ دکل‌های خودایستا چهارپایه
        ۱.۱.۲ دکل‌های خودایستا سه پایه
    ۱.۲ دکل‌های مهاری
    ۱.۳ دکل‌های تک‌پایه
    ۱.۴ دکل‌های بازتابی

۲ طراحی دکل
۳ ساخت دکل
۴ پی
۵ سیستم روشنائی
)
برجك۶

انواع محصولات وسازه های فلزی

        برج های انتقال نیرو مشبک وتلسکوپی

        برج های خود ایستا ومهاری

        گنتری ها وپایه های تجهیزات پست های برق فشار قوی

        انواع سازه های صنعتی سبک وسنگین

طراحی و مهندسی

انتقال تجربیات ودانش طراحی ومهندسی انواع سازه های مورد استفاده در صنایع برق ومخابرات وتجربه انجام موفق بیش از ده ها پروژه توسط مدیران وکارشناسان این شرکت آن را در بخش طراحی ومهندسی بسیار توانمند ساخته است.

طراحی پایه وتفصیلی انواع برج ها وسازه های خاص خطوط انتقال نیرو وانجام تایپ تست های موفقیت آمیز از جمله تجربیات قبلی وتوانایی ها موجود این مجموعه است.

طراحی ومهندسی پروژه ها با بکارگیری نرم افزارهای کاملا تخصصی مهندسی وبا استفاده از استاندارد های معتبر طراحی ومهندسی ومطابق با مشخصات مورد نظر مشتریان انجام می پذیرد.

خدمات طراحی ومهندسی

        طراحی اولیه وبر آورد اوزان برج های انتقال نیرو و مخابراتی

        طراحی پایه وتفصیلی وتهیه نقشه های ساخت وتولید

        تایپ تست(آزمایش نوعی)برج های انتقال نیرو

        بهینه سازی وکاهش وزن برج های انتقال نیرو و مخابراتی

        طراحی برج ها وسازه های خاص مورد استفاده در پست ها

        انشعاب گیری از خطوط انتقال نیرو وتاسیسات مخابراتی

        طراحی بمنظور بازسازی وبهینه سازی سازه های آسیب دیده در خطوط انتقال نیرو،پست های فشار قوی ونیروگاه ها

برای مشاهده گالری عکس دکل های خطوط انتقال نیرو کلیک کنید سیستم برقگیر


دكلهاي انتقال نيرو :

يكي از مهمترين صنايع در جهان كه بي شك تمامي صنايع ديگر به آن وابسته است ، صنعت برق مي باشد .

شبكه هاي توزيع و انتقال برق كه همانند شاهرگهاي حياتي در سرتاسر جهان گسترده شده است را مي توان به دو گروه خطوط انتقال زميني كه در مناطق مسكوني و شهري و پر تراكم و خطوط انتقال هوايي كه در مناطق دور افتاده و كم جمعيت بين شهري بيشتر مورد استفاده قرار مي گيرند تقسيم بندي نمود كه در خطوط انتقال هوايي دكلهاي انتقال نيرو از اجزاي اصلي آن محسوب مي شوند .

دكلهاي انتقال نيرو را از نظر سازه ايي مي توان به دو گروه دكلهاي مشبك ( Lattice ) و دكلهاي تلسكوپي ( Mono pole ) تقسيم نمود . كه آنها نيز به شرايط قرار گيري در مسير خط به دليل پستي و بلندي ها و زاويه قرار گيري به دو دسته تقسيم مي شود كه شامل دكلهاي آويزي ( Suspension Tower ) كه بيشتر در مسير عبوري و مستقيم مي باشند و دكلهاي زاويه        ( Tension Tower  ) كه در مسير زاويه دار مي باشند ، كه اين دكلها به لحاظ بار گذاري نسبت به دكلهاي آويزي سنگين تر هستند .

دكلهاي انتقال نيرو بدليل نگهداشتن هادي هاي برق در فاصله معيني از زمين مي بايست محاسبات و تحليل هاي متعددي جهت بارگذاري و نيروهاي مكانيكي وارده در بدترين شرايط محيطي و جوي را دارا باشند كه از اين رو متريال استفاده شده در ساخت آنها اغلب از آهن هاي ST.37  و ST.44 و ST.52 مي باشد و جهت اتصال اعضا از پيچ و مهره هاي گريد بالا و مقاوم استفاده مي گردد و با توجه به تعداد اعضاي اين سازه ها و هزينه بالاي ساخت و اجرا و نصب آنها ، جهت جلوگيري از خوردگي و زنگ زدگي تمامي اجزاي آن گالوانيزه گرم مي شوند .
پستهاي انتقال  نيرو :

همانطور كه گفته شد جهت انتقال بهينه توزيع و انتقال برق در ابتدا و يا انتهاي خطوط انتقال نيرو پست هاي انتقال قرار دارند كه جهت كاهش وتقسيم ويا تقويت نيروي برق انتقال داده شده مورد استفاده قرار مي گيرند .

پستهاي انتقال نيرو در انواع پستهاي فشار قوي - متوسط و ضعيف مي باشند كه اجزا تشكيل دهنده آن جهت ساخت گنتري ها و استراكچرهاي پايه تجهيزات همانند دكلهاي انتقال نيرو به صورت مشبك ( Lattice ) بوده كه تمامي نكات محاسباتي و تحليلي و طراحي مي بايست در خصوص ساخت و اجرا اعمال گردد .

اين سازه ها نيز جهت مقاومت در برابر خوردگي و زنگ زدگي ،  گالوانيزه گرم مي شوند
دكلهاي خود ايستا :

دكلهاي خود ايستا به دكلهايي گفته مي شود كه داراي 3 الي 4 پايه بوده و بقيه اجزا بصورت مشبك به هم متصل  مي گردند .

اين نوع دكلها نسبت به طراحي و محاسبات مربوطه قابليت نگهداري انواع آنتنها و تحمل نيروي انواع باد ها را دارد .

دكلهاي خود ايستا 3 پايه به دو روش طراحي و توليد مي شوند :

1)      دكلهاي خود ايستا با پايه هاي لوله ايي ، كه اتصال سكشن ها به صورت فلنجي مي باشند و اجزاي اتصالات داخلي آن با نبشي بوده كه بصورت جوش و پيچ و مهره به هم متصل مي شوند .

2)      دكلهاي خود ايستا با پايه هاي نبشي ، كه پايه هاي دكل با نبشي 60 درجه مي باشد و اجزا و اتصالات آن تماماً بصورت پيچ و مهره ايي به هم متصل مي شوند .

دكلهاي خود ايستا 4 پايه ، كه تمام اجزاي آن از نبشي مي باشد و قطعات آن نيز بصورت پيچ و مهره ايي به يكديگر متصل مي شوند .

لازم به ذكر است اين نوع دكلها قابليت نگهداري آنتن هاي بيشتر را دارد و همينطور تحمل سطوح بادخور بالايي رادارند
دكلهاي مونوپل :

دكلهاي مونوپل به صورت لوله ايي و چند وجهي طراحي و توليد مي شوند .

دكلهاي مونوپل همانند دكلهاي خود ايستا قابليت نگهداري از آنتن هاي متعدد را دارد و اتصال سكشن ها به صورت فلنجي بوده و طول سكشن ها نيز 6 متر مي باشد .

اين دكلها بعلت كم حجم بودن پايه هاي مناسبي جهت بكار گيري سيستم هاي مخابراتي داخل شهري به حساب مي آيند از اين رو اكثر آنتن هاي مخابراتي و راديويي و B.T.S موبايلي در داخل شهر ها بر روي اين پايه ها نصب مي گردد .

سطح پوشش اين دكلها نيز جهت جلوگيري از خوردگي و زنگ زدگي گالوانيزه گرم مي شود
دكلهاي صاعقه گير:

استفاده از دكلهاي صاعقه گير جايگاه خاصي در پالايشگاهها - پستهاي برق - ايستگاههاي تقويت فشار گاز - تاسيسات فرودگاهي - جايگاههاي سوخت گيري و غيره داشته است كه اين مهم با طراحي سيستم ارت مورد استفاده قرار مي گيرد .

اين سازه ها بصورت لوله ايي و يا چند وجهي در ارتفاع هاي مختلف طراحي و توليد مي شوند و بسته به نوع طراحي اين سازه ها مي تواند داراي نردبان و پلت فرم در راس پايه ها و امكاناتي از اين قبيل باشد .

اصول كلي در دكلهاي صاعقه گير اين است كه بالاترين نقطه هر هادي بيشترين احتمال اصابت صاعقه را دارد بر همين اساس و طبق استانداردهاي معمول سر صاعقه گير مي بايست حداقل 2 متر بلندتر از تمام نقاط تحت پوشش باشد
دکل انتقال برق
دکل انتقال برق
دکل انتقال برق
دکل انتقال برق
دکل انتقال برق
دکل انتقال برق
سازه های انتقال نیروسازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو
سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی دكلهاي خود ايستا  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی 
دكلهاي خود ايستا  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات  سازه های صنعت مخابرات دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های
دکل انتقال برق
دکل انتقال برق
دکل انتقال برق
دکل انتقال برق
دکل انتقال برق
دکل انتقال برق
سازه های انتقال نیروسازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو
سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دکل انتقال برق
دکل انتقال برق
دکل انتقال برق
دکل انتقال برق
دکل انتقال برق
دکل انتقال برق
سازه های انتقال نیروسازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو
سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو سازه های انتقال نیرو دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
دكلهاي خود ايستا
مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی  دکل های مخابراتی 
 


 
 
Pars Akhgar Engineering Co.
English
Farsi
مدلسازی سازه ها با استفاده از برنامه های کامپیوتری پیشرفته
گروه مهندسی تولیدی پارس اخگر طراح،سازنده و نصب کننده انواع پایه تجهیزات پست فشار قوی ، گنتری ،دکل ها( برج های) انتقال نیرو،برج های مخابراتی
  دكلهاي انتقال نيرو

يكي از مهمترين صنايع در جهان كه بي شك تمامي صنايع ديگر به آن وابسته است ، صنعت برق مي باشد

شبكه هاي توزيع و انتقال برق كه همانند شاهرگهاي حياتي در سرتاسر جهان گسترده شده است را مي توان به دو گروه خطوط انتقال زميني كه در مناطق
مسكوني و شهري و پر تراكم و خطوط انتقال هوايي كه در مناطق دور افتاده و كم جمعيت بين شهري بيشتر مورد استفاده قرار مي گيرند تقسيم بندي
نمود كه در خطوط انتقال هوايي دكلهاي انتقال نيرو از اجزاي اصلي آن محسوب مي شوند

دكلهاي انتقال نيرو را از نظر سازه ايي مي توان به دو گروه دكلهاي مشبك ( Lattice ) و دكلهاي تلسكوپي ( Mono pole ) تقسيم نمود . كه آنها نيز به
شرايط قرار گيري در مسير خط به دليل پستي و بلندي ها و زاويه قرار گيري به دو دسته تقسيم مي شود كه شامل دكلهاي آويزي ( Suspension Tower )
كه بيشتر در مسير عبوري و مستقيم مي باشند و دكلهاي زاويه   ( Tension Tower  ) كه در مسير زاويه دار مي باشند ، كه اين دكلها به لحاظ بار گذاري
نسبت به دكلهاي آويزي سنگين تر هستند

دكلهاي انتقال نيرو بدليل نگهداشتن هادي هاي برق در فاصله معيني از زمين مي بايست محاسبات و تحليل هاي متعددي جهت بارگذاري و نيروهاي
مكانيكي وارده در بدترين شرايط محيطي و جوي را دارا باشند كه از اين رو متريال استفاده شده در ساخت آنها اغلب از آهن هاي ST.37  و ST.44 و ST.52
مي باشد و جهت اتصال اعضا از پيچ و مهره هاي گريد بالا و مقاوم استفاده مي گردد و با توجه به تعداد اعضاي اين سازه ها و هزينه بالاي ساخت و اجرا و
نصب آنها ، جهت جلوگيري از خوردگي و زنگ زدگي تمامي اجزاي آن گالوانيزه گرم مي شوند
 
پستهاي انتقال  نيرو

همانطور كه گفته شد جهت انتقال بهينه توزيع و انتقال برق در ابتدا و يا انتهاي خطوط انتقال نيرو پست هاي انتقال قرار دارند كه جهت كاهش وتقسيم ويا تقويت نيروي برق انتقال داده شده مورد استفاده قرار مي گيرند

پستهاي انتقال نيرو در انواع پستهاي فشار قوي - متوسط و ضعيف مي باشند كه اجزا تشكيل دهنده آن جهت ساخت گنتري ها و استراكچرهاي پايه تجهيزات همانند دكلهاي انتقال نيرو به صورت مشبك ( Lattice ) بوده كه تمامي نكات محاسباتي و تحليلي و طراحي مي بايست در خصوص ساخت و اجرا اعمال گردد
دكلهاي خود ايستا

دكلهاي خود ايستا به دكلهايي گفته مي شود كه داراي 3 الي 4 پايه بوده و بقيه اجزا بصورت مشبك به هم متصل  مي گردند

اين نوع دكلها نسبت به طراحي و محاسبات مربوطه قابليت نگهداري انواع آنتنها و تحمل نيروي انواع باد ها را دارد
دكلهاي خود ايستا 3 پايه به دو روش طراحي و توليد مي شوند

خود ايستا با پايه هاي لوله ايي ، كه اتصال سكشن ها به صورت فلنجي مي باشند و اجزاي اتصالات داخلي آن با نبشي بوده كه بصورت جوش و پيچ و مهره به هم متصل مي شوند

خود ايستا با پايه هاي نبشي ، كه پايه هاي دكل با نبشي 60 درجه مي باشد و اجزا و اتصالات آن تماماً بصورت پيچ و مهره ايي به هم متصل مي شوند

دكلهاي خود ايستا 4 پايه ، كه تمام اجزاي آن از نبشي مي باشد و قطعات آن نيز بصورت پيچ و مهره ايي به يكديگر متصل مي شوند

لازم به ذكر است اين نوع دكلها قابليت نگهداري آنتن هاي بيشتر را دارد و همينطور تحمل سطوح بادخور بالايي رادارند
دكلهاي مونوپل

دكلهاي مونوپل به صورت لوله ايي و چند وجهي طراحي و توليد مي شوند

دكلهاي مونوپل همانند دكلهاي خود ايستا قابليت نگهداري از آنتن هاي متعدد را دارد و اتصال سكشن ها به صورت فلنجي بوده و طول سكشن ها نيز 6 متر مي باشد

اين دكلها بعلت كم حجم بودن پايه هاي مناسبي جهت بكار گيري سيستم هاي مخابراتي داخل شهري به حساب مي آيند از اين رو اكثر آنتن هاي مخابراتي و راديويي و B.T.S موبايلي در داخل شهر ها بر روي اين پايه ها نصب مي گردد
دكلهاي صاعقه گير

استفاده از دكلهاي صاعقه گير جايگاه خاصي در پالايشگاهها - پستهاي برق - ايستگاههاي تقويت فشار گاز - تاسيسات فرودگاهي - جايگاههاي سوخت گيري و غيره داشته است كه اين مهم با طراحي سيستم ارت مورد استفاده قرار مي گيرد

اين سازه ها بصورت لوله ايي و يا چند وجهي در ارتفاع هاي مختلف طراحي و توليد مي شوند و بسته به نوع طراحي اين سازه ها مي تواند داراي نردبان و پلت فرم در راس پايه ها و امكاناتي از اين قبيل باشد

اصول كلي در دكلهاي صاعقه گير اين است كه بالاترين نقطه هر هادي بيشترين احتمال اصابت صاعقه را دارد بر همين اساس و طبق استانداردهاي معمول سر صاعقه گير مي بايست حداقل 2 متر بلندتر از تمام نقاط تحت پوشش باشد
انواع محصولات وسازه های فلزی

        برج های انتقال نیرو مشبک وتلسکوپی

        برج های خود ایستا ومهاری

        گنتری ها وپایه های تجهیزات پست های برق فشار قوی

        انواع سازه های صنعتی سبک وسنگین

طراحی و مهندسی

طراحی ومهندسی پروژه ها با بکارگیری نرم افزارهای کاملا تخصصی مهندسی وبا استفاده از استاندارد های معتبر طراحی ومهندسی ومطابق با مشخصات مورد نظر مشتریان انجام می پذیرد.

خدمات طراحی ومهندسی

        طراحی اولیه وبر آورد اوزان برج های انتقال نیرو و مخابراتی

        طراحی پایه وتفصیلی وتهیه نقشه های ساخت وتولید

        تایپ تست(آزمایش نوعی)برج های انتقال نیرو

        بهینه سازی وکاهش وزن برج های انتقال نیرو و مخابراتی

        طراحی برج ها وسازه های خاص مورد استفاده در پست ها

        انشعاب گیری از خطوط انتقال نیرو وتاسیسات مخابراتی

        طراحی بمنظور بازسازی وبهینه سازی سازه های آسیب دیده در خطوط انتقال نیرو،پست های فشار قوی ونیروگاه ها